W obecnych czasach niezwykle dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju aktywności, które mniej lub bardziej mają przypominać prawdziwe wydarzenia na polu walki. Związane jest to z tym że coraz więcej osób zaczyna się interesować militariami, a nawet rozważa pójście w tę stronę kariery zawodowej. Wśród młodzieży bardzo popularne jest granie w tzw. rozgrywki airsoft, które polegają na tym, że zawodnicy walczą przy pomocy karabinów ładowanych plastikowymi kulkami. Kamizelki taktyczne to obowiązkowe wyposażenie każdego fana militariów.

Wybór odpowiedniej kamizelki

kamizelka

Zawodnicy airsoft chcą by ich oporządzenie i sprzęt spełniało wszelkie oczekiwania i dawało pełnie możliwości na polu walki. Każdy zawodnik oprócz broni i naboi potrzebuje przede wszystkim dobrej kamizelki, która to umożliwi przenoszenie akcesoriów. Kamizelki taktyczne umożliwią również sprawniejsze działanie w czasie gry, ponieważ naboje i akcesoria są łatwo dostępne.

Wybór odpowiedniej kamizelki powinien zależeć od tego, do czego ma być ona przeznaczona

Najprostszym rozwiązaniem będzie wybór pasoszelek, które tak jak Chest Rig dają dużą mobilność w czasie rozgrywki. Jest to ułatwione, ponieważ zarówno pasoszelki, jak i Chest Rig mają odsłonięte plecy, co umożliwia noszenie plecaka w czasie zabawy. Dużo ciekawszym wyborem będzie sięgnięcie po kamizelkę typu plate carrier. Jest to kamizelka, która wygląda jak pełna kamizelka i tak samo możliwe jest wsadzenie w nią wkładu balistycznego. Taka kamizelka ma również swoje wady, ponieważ jest ona mniej ładowna aniżeli wyżej wspomniane rozwiązania.