Niektóre latarki taktyczne oferują swym użytkownikom bardzo ciekawe właściwości, w tym przede wszystkim dużą intensywność świecenia. Cechę tą posiada również latarka Olight M1x Striker, która wyposażona została w specjalną diodę Cree XM-L2 U3. Czym wyróżnia się to niezwykłe źródło światła?

Moc i inne dodatki

Jak na diodę dużej mocy przystało, model Cree został osadzony na specjalnym radiatorze. Dzięki niemu ciepłe powstałe w trakcie świecenia diody zostaje szybko odprowadzone do układu chłodzącego. Trzeba jednak pamiętać, że zasilenie diody pełną mocą może doprowadzić do jej spalenia. I właśnie dlatego w latarce Olight M1x Striker pojawiła się funkcja automatycznego wyłączania układu w przypadku ryzyka jego przegrzania i spalenia.

Właściwości świetlne – co warto wiedzieć?

Dioda Cree w którą została wyposażona latarka Olight M1x Striker wyróżnia się interesującymi parametrami świetlnymi. Nie dość, że zapewnia ona intensywne źródło światła o jasności aż 1200 lumenów, to jeszcze może generować światło o zróżnicowanej temperaturze. Producent wyróżnia tu dwa rodzaje diod: pierwsza (zimna biała) emituje światło o temperaturze 6500 K. Z kolei druga dioda (ciepła biała) może emitować światło o temperaturze 3700 K. Maksymalny prąd przewodzenia tego komponentu to 3 A, a maksymalne napięcie zasilania to 3.1 V.

Reasumując, serce latarki Olight M1x Striker https://www.hobby4men.com/latarka-olight-s2-baton-xm-l2.html czyli dioda Cree to ciekawie zaprojektowany przetwornik półprzewodnikowy, dzięki któremu jasność strumienia świetlnego w tym przypadku imponująca.