Odpowiedni pas taktyczny jest ważnym elementem ubioru do każdej strzelanki. Ich ceny rozpoczynają się od kilkunastu a kończą nawet na kilkuset złotych. Różnią się między sobą przede wszystkim wykorzystanymi do produkcji materiałami, a to od nich zależy ich wytrzymałość. Wybór pierwszego pasa taktycznego może stanowić problem, jednak opisane poniżej kryteria powinny rozwiać wątpliwości. 

Czym charakteryzują się pasy taktyczne do ASG?

Przede wszystkim każdy gracz ma inne oczekiwania co do pasa – jeśli jesteś osobą doświadczoną to zapewne już wiesz czego szukasz, jednak początkujący mogą zastanawiać się na co zwrócić uwagę:

  • rodzaj materiału z jakiego wykonano pas – nylon jest jednym z najtrwalszych materiałów wykorzystywanych do ich produkcji,
  • powłoka z taśmy velctro, która pozwala na regulację maksymalnego obwodu do 1000,
  • klamra – jakiego rodzaju jest zapięcie oraz z czego jest wykonana,
  • możliwość przenoszenia oporządzenia dzięki systemowi MOLLE.

Przed zakupem warto przymierzyć pasek lub wybrać sklep oferujący zwrot, ponieważ materiał z jakiego jest wykonany lub szerokość pasa może okazać się niewygodna. 

Dostępne są paski wypełnione pianką.

Jak wybrać modułowy pas taktyczny?

Przede wszystkim warto wspomnieć czym on jest – stanowi połączenie rękawa na pas oraz samego paska. Z jego zalet można wymienić przede wszystkim możliwość mocowania kieszeni ładownic oraz zabezpieczenie przed przypadkowym rozpięciem klamry.

Podsumowanie

Osoby początkujące najprawdopodobniej nie chcą przeznaczać dużego budżetu na wyposażenie – w takim przypadku pasek powinien charakteryzować się przede wszystkim dobrym stosunkiem ceny do jakości. Na rynku dostępne są pasy taktyczne do ASG, które są jednocześnie trwałe i nie kosztują zbyt wiele.

Pas taktyczny musi być wygodny – jest to rzecz, na którą zwrócić uwagę powinny wszystkie osoby zainteresowane kupnem.

Możliwość noszenia oporządzenia jest kryterium, które najbardziej pasuje do osób zaawansowanych, które już mają dobrany swój ekwipunek i wiedzą ile dokładnie miejsca on zajmuje.