Wybór pierwszej repliki oraz akcesoriów do ASG na początku może być dość trudny. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na wiele różnych czynników podczas zakupu pierwszego sprzętu.

Jaką pierwszą replikę wybrać do ASG?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, którą replikę do ASG najlepiej wybrać. Jest ich wiele rodzajów i każda z nich charakteryzuje się innymi cechami.

Jedne posiadają dużą szybkostrzelność, drugie z kolei spory zasięg, a uniwersalne, takie jak karabin szturmowy, najlepiej sprawdzają się w ciasnych pomieszczeniach oraz na otwartym terenie. Najlepiej jest na początku dokładnie zastanowić się nad tym, gdzie najczęściej będziemy wykorzystywać naszą pierwszą replikę.

Jeżeli decydujemy się na to, aby bawić się tylko w domu w gronie rodzinnym to zdecydowanie najlepszym pomysłem będzie replika pistoletu albo strzelby z napędem sprężynowym. Natomiast jeśli myślimy o tym, aby czynnie działać w rozgrywkach ASG, to warto postawić na sprzęt z szerokiej gamy karabinów i karabinków.


Uniwersalnym modelem zawsze będzie karabinek szturmowy posiadający napęd elektryczny, który ma bardzo dobry zasięg, dużą szybkostrzelność i wiele zamiennych oraz dodatkowych części. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących wyboru pierwszej repliki. Decydujemy się na taką, którą uważamy za odpowiednią dla siebie.

Jak dopasować odpowiednie oporządzenie ASG?

Najczęściej gracze airsoftowi podczas swoich pierwszych zakupów, decydują się na oporządzenie wzorowane na jednostkach wojskowych z wielu różnych krajów. Wybór jest sprawą osobistą i dlatego kamizelki, kamuflaże, ochraniacze i rękawiczki wybieramy pod względem tego, co najbardziej nam odpowiada. Najważniejsze jest to, aby mieć dobrą ochronę oczu, ponieważ bez odpowiednich okularów nie możemy brać udziału w rozgrywkach ASG.

Ważne jest również to aby wybrać dla siebie wygodne buty. Powinno być to obuwie taktyczne, które sięga poza kostkę i dodatkowo posiada wzmocnienia. W ten sposób będziemy mogli skutecznie chronić się przed kontuzją i z łatwością poruszać po trudnym terenie.