Kilka dni spędzonych w lesie, bez namiotu, kuchenki, ciepłych obiadków, to duże wyzwanie. Trzeba się jednak do takiej wyprawy odpowiednio przygotować.

Co zabrać na obóz survivalowy?

Survival to połączenie przygody i obcowania z naturą. Może mieć formę indywidualną lub zorganizowaną. Bez względu na wybór, do wyprawy survivalowej trzeba dobrze się przygotować, jeżeli mamy przetrwać.

Najważniejsze jest ubranie, które będzie chroniło przed chłodem, wilgocią i słońcem. Najlepiej sprawdzają się tu wojskowe mundury moro, które można kupić w każdym sklepie militarnym. Kolejną bardzo istotną sprawą są buty, w których czasami trzeba przejść kilkanaście kilometrów. Najlepiej sprawdzą się skórzane buty wojskowe, których wysoki krój chroni stopę i kostkę przed urazami. Do tego jeszcze peleryna przeciwdeszczowa oraz plecak i karimata. Kto nie chce budować szałasu, powinien zabrać lekki namiot jednoosobowy.

Wyposażenie dodatkowe

Do przetrwania kilku dni w lesie w samotności potrzeba jeszcze kilka drobiazgów. Należą do nich:
• kompas,
• mapa,
• nóż wielofunkcyjny,
• manierka,
• menażka.

Wszystko to oferuje każdy sklep militarny w różnym wyborze, a może znajdziemy jeszcze coś, co okaże się przydatne. Zakupów można dokonać w sklepie militarnym stacjonarnym lub internetowym

Na wszelki wypadek (konieczność wezwania pomocy) należy zabrać ze sobą telefon komórkowy, ale trzeba pamiętać, że nie będzie można go naładować, więc można go używać tylko awaryjnie.