Rozgrywki ASG to wspaniały pomysł na aktywne spędzenie czasu ze znajomymi. Wciągają one nie tylko pasjonatów militariów i wojskowości, ale i tych, którzy lubią sporty oparte na zdrowej rywalizacji. Połączone z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu, są doskonałym rozwiązaniem dl tych, którzy nie cierpią nudy. Mogą w niej brać udział zarówno profesjonaliści, jak i Ci, którzy z pistoletami nie mieli do czynienia nigdy wcześniej. Czym jest ASG i co powinno się wiedzieć przed zakupem własnej repliki?

Co to jest ASG?

Air Soft Gun to rodzaj gry zespołowej, która odbywa się przy użyciu wykonanych w skali 1:1 replik prawdziwej broni. Jeżeli więc interesuje Cię snajperka i zawsze chciałeś spróbować swoich sił – będzie to rozrywka odpowiednia dla Ciebie. Produkowane z troską o zachowanie autentycznego wyglądu broni, na której są wzorowane, posiadają nawet oryginalne oznaczenia producentów. Mimo to istnieje pomiędzy nimi przynajmniej jedna, duża różnica. Karabiny snajperskie ASG (takie) służą dobrej zabawie, a nie zabijaniu. Dlatego też ich naboje nie powodują uszczerbku na ludzkim zdrowiu. Zazwyczaj są wykonywane z plastiku lub biodegradowalnych materiałów.

Zakup sprzętu do snajperki

Marzysz o własnym karabinie snajperskim, dzięki któremu będziesz mógł poczuć się jak prawdziwy zawodowiec? Przed zakupem sprzętu zwróć uwagę na to, z czego został on wykonany. Ważny jest także rodzaj napędu repliki broni. Urządzenia ASG są napędzane gazowo, sprężynowo i elektrycznie. Początkującym snajperom zazwyczaj zaleca się korzystanie z broni o napędzie sprężynowym. Jest ona łatwa i szybka w obsłudze. Podstawowe parametry broni można również odpowiednio podrasować. Wystarczy jedynie dokupić odpowiednie akcesoria. Poza podstawowymi elementami wyposażenia (np. dwójnóg, moduły LED), dobrze jest posiadać także naboje typu tracer. . Dzięki temu, że są one luminescencyjne, będziesz mógł zobaczyć wystrzeliwane przez siebie pociski nawet w ciemnościach.